گروه اسکیل ویزا استرالیا ساب کلاس 189​​​​​​​ ، 190 ، 491 ، 494 ، 476 ، 887 ،​​​​​​​ 489 .......با حضور خانم شیوا گرامی وکیل مهاجرت مارا استرالیا​​​​​​​

ویزای اسکیل ورکر استرالیا چیست؟
ویزای اسکیل ورکر برای افراد یا خانواده‌هایی است که به‌دنبال مهاجرت دائمی به استرالیا هستند تا کمبود مهارت در این کشور را جبران کنند. اسکیل ورکر در واقع یک سیستم امتیازی است که در آن افراد متقاضی بر اساس شرایطی مانند سن، سطح زبان، سابقه کاری و همچنین میزان تحصیلات طبقه‌بندی می‌شوند

انواع ویزای اسکیل ورکر استرالیا مهاجرت با یا بدون پشتیبان
ویزاهای کارگر ماهر استرالیا به چند دسته مختلف تقسیم می‌شود. دریافت هرکدام از این ویزاها شرایط خاصی دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:
ویزای ۱۸۹ استرالیا: ویزای کار و تحصیل در استرالیا یک ویزای دائمی است که به افرادی بدون پشتیبانی دولت یا کارفرمای استرالیایی داده می‌شود. برای درخواست این ویزا باید حداقل امتیاز ۶۵ را در آزمون ارزیابی مهارتی به دست آورده باشید. با اخذ ویزای ۱۸۹ اسکیل ورکر استرالیا می‌توانید به‌عنوان مقیم دائم همراه با خانواده خود به زندگی، کار و تحصیل در این کشور بپردازید.
ویزای ۱۹۰ استرالیا: کارگران ماهری که توسط دولت‌های استانی معرفی می‌شوند، با استفاده از این ویزا می‌توانند اقامت بگیرند. برای دریافت ویزای ۱۹۰ استرالیا باید ۶۵ امتیاز داشته باشید و یک انگیزه‌نامه ارسال کنید.​​​​​​​

ویزای ۴۹۱ استرالیا:
​​​​​​​ ویزای ۴۹۱ که با نام ویزای اسپانسر منطقه‌ای هم شناخته می‌شود، اجازه اقامت ۵ ساله را به شما می‌دهد. برای دریافت این ویزا، دولت‌های منطقه‌ای یا یکی از بستگانتان باید حامی شما باشد.
واضح است که برای اخذ ویزای کارگر ماهر استرالیا حتما باید یک تخصص و مهارت مفید داشته باشید. بااین‌حال، مهاجرت به استرالیا فقط با این روش امکان‌پذیر نیست. اگر سرمایه قابل‌توجهی دارید، با اخذ ویزای ۱۸۸ استرالیا می‌توانید برای اقامت دائم یا موقت در این کشور درخواست دهید. 

شرایط دریافت و جدول امتیاز بندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا
اگر نگاهی به شرایط دریافت ویزای اسکیل ورکر استرالیا بیندازید، حتما متوجه شده‌اید که حداقل امتیاز ۶۵ برای دریافت این ویزا ضروری است. همین امتیازها اخذ ویزای کارگر ماهر را از ویزای سرمایه گذاری استرالیا دشوارتر کرده است. شاید بپرسید چگونه می‌توان امتیاز لازم را به دست آورد؟ در ادامه به بررسی موارد مطرح در جدول امتیاز بندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا می‌پردازیم:
تجربه کاری خارج از استرالیا: با سه سال تجربه کاری خارج از کشور ۵ امتیاز، پنج سال سابقه ۱۰ امتیاز و هشت سال سابقه ۱۵ امتیاز به شما تعلق خواهد گرفت.
تجربه کاری داخل استرالیا: با یک سال سابقه کار در داخل استرالیا ۵ امتیاز، سه سال سابقه ۱۰ امتیاز و با پنج سال سابقه ۱۵ امتیاز می‌گیرید.​​​​​​​

مدرک تحصیلی: مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا معادل آن ۱۰ امتیاز، مدرک لیسانس ۱۰ تا ۱۵ امتیاز، فوق لیسانس ۱۵ امتیاز و مدرک دکتری ۲۰ امتیاز برایتان به ارمغان می‌آورد.
سن: سن یکی از مهم‌ترین معیارها برای اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا است که از صفر تا ۳۰ امتیاز دارد. افراد بین ۱۸ تا ۲۴ سال ۲۵ امتیاز، افراد بین ۲۵ تا ۳۲ سال ۳۰ امتیاز، افراد بین ۳۳ تا ۳۹ سال ۲۵ امتیاز و افراد بین ۴۰ تا ۴۴ سال ۱۵ امتیاز برایشان در نظر گرفته می‌شود. افراد بالاتر از ۴۵ سال هیچ امتیازی از این معیار نمی‌گیرند.

زبان انگلیسی: درصورتی‌که نمره زبان آیلتس شما کمتر از ۶ باشد، درخواستتان اصلا پذیرفته نمی‌شود. همچنین آیلتس ۶ هیچ امتیازی ندارد. با نمره ۷ آیلتس ۱۰ امتیاز و با نمره ۸ می‌توانید ۲۰ امتیاز دریافت کنید.
اگر امتیازتان در مجموع ۶۵ شده است و می‌خواهید شانس خود را افزایش دهید، توصیه می‌کنیم در دوره‌های مختلف و رسمی دولت استرالیا شرکت کرده یا با شریکی که شرایط ویزای اسکیل ورکر استرالیا را دارد، برای مهاجرت اقدام کنید.​​​​​​​

مدارک ویزای اسکیل ورکر استرالیا چیست؟
برای درخواست ویزای اسکیل ورکر استرالیا با از کلیه مدارک موردنیاز یک کپی باکیفیت و ترجمه‌شده تهیه کنید. بعضی از مدارک مورد نیاز ویزای کارگر ماهر استرالیا عبارت‌اند از:
عکس رنگی، جدید و باکیفیت
مدارک هویتی مانند شناسنامه، پاسپورت، کد ملی و سند ازدواج
مدرک صلاحیت مانند گواهی جوایز، کارنامه‌های تحصیلی و ریز نمرات
مدارک استخدام و سوابق کاری با تایید کارفرما، سابقه بیمه، سابقه مالیاتی، فیش‌های پرداختی و حتی شواهدی برای اثبات خوداشتغالی
به یاد داشته باشید که مشاغل مختلف به مدارک خاص خود نیاز دارند

اخذ ویزای اسکیل ورکر استرالیا چقدر هزینه دارد؟
برای اخذ ویزای کارگر ماهر استرالیا باید مراحل مختلفی را طی کنید و هر مرحله هزینه‌های خاص خود را دارد. هزینه ویزای اسکیل ورکر استرالیا برای متقاضیان خارجی به شرح زیر است:
ارزیابی مهارت: ۹۶۸ دلار استرالیا
بررسی صلاحیت: ۲۹۹.۲۰ دلار استرالیا
استخدام: ۵۳۷.۹۰ دلار استرالیا
متقاضیان استرالیایی یا کسانی که ساکن این کشور هستند، معمولا هزینه‌های کمتری برای هرکدام از این خدمات باید بپردازند.​​​​​​​